TEE - PEER - 24/06/26
Zanger, gitarist en multi-instrumentalist Mark “TEE” Thijs is al sinds 1986 een prominent figuur in de Belgische blues scene. Hij kreeg zijn bijnaam van Paladins-gitarist Dave Gonzales. Door de jaren heen werkte TEE met verschillende bands samen als o.a. The Finsbury Park Empire, The Slime Hunters (w/Cel Spiessens, Luc Huygen & Rudolph Nevi), The Healers en meer recent, The Electric Kings. Inmiddels toert TEE intensief en speelt hij in heel Europa met blues grootheden als Johnny Dyer, James Harman, Lynwood Slim, RJ Micho, Johnny Sansone en Mark Hummel. Daarnaast is TEE ook een veelgevraagd producer (El Fish, Hoodoo Club, Soulwax, The Scabs...). Dit leven onder hoge druk zou ertoe leiden dat TEE een tijdje afstand nam van de muziek.
Mark Thijs begon zijn carrière als mondharmonicaspeler en stapte later over op gitaar om de The ELECTRIC KINGS -met Dave Reniers: zang/harmonica, Luke Alexander: gitaar, René Stock: bas & Wilfried Maes: drums- op te richten. De band groeide uit één van de beste blues bands van Europa. TEE was in 2000 één van de headliners van het BRBF in Peer en zal er dit jaar tijdens de editie van 2026 van BLUES PEER een gloednieuw album voorstellen.
Solo debuteerde TEE in 2001 met, "THIS IS TEE". Hij nam het album op met zijn oude vriend en Paladins-bassist, Thomas Yearsley. In maart 2004 -drie jaar na de opname in oktober 2001!- verscheen "LIGHTS ON!". Het album ontving in dat jaar de European Blues Press Award voor 'Best Blues Album'. Om zijn comeback en de 26ste verjaardag van TEE als soloartiest te vieren, verscheen één dubbel-cd op het label 'Natural Records', een 'remastered deluxe' heruitgave van "This is TEE / Lights On", met als titel "Double Fool". We keken alvast uit naar Blues Peer om van TEE's eigen stijl van blues te genieten en even voor dit top optreden hadden we een hartig gesprek.
Foto © Manon Houtackers