THE BROS. LANDRETH – DOG EAR

Artiest info
Website - bandcamp
facebook
Label: Birthday Cake Records

‘The Bros. Landreth’ zijn Joey en Dave Landreth, twee Canadese broers uit Winnipeg die in 2013 samen begonnen zijn met het schrijven en opnemen van eigen nummers in alternatieve countrystijl met invloeden uit de folkscène. Joey speelt op akoestische en elektrische gitaren, Dave hanteert de basgitaar en beiden zingen ze om beurten de lead vocals bij hun songs. Dat was al zo bij hun debuutalbum “Let It Lie” dat eerst in 2013 werd uitgebracht en pas een jaartje later verscheen op de internationale platenmarkt. Ze sleepten al meteen enkele prijzen in de wacht met die plaat die ze destijds overal via een uitgebreide tournee mochten gaan voorstellen.

Daardoor konden ze in alle rust aan een waardige opvolger gaan werken die er pas kwam in 2019 met het album “87”. In 2022 volgde “Come Morning” als derde plaat in hun discografie. Datzelfde jaar besloot zangeres Bonnie Raitt om hun liedje “Made Up Mind” uit het album “Let It Lie” te coveren voor haar plaat “Just Like That…” en daarmee kon ze in 2023 een ‘Grammy Award’ winnen als ‘Best Americana Performance’. Dat de carrière van ‘The Bros. Landreth’ daardoor een enorme ‘boost’ heeft gekregen staat buiten kijf.

De broers sloegen opnieuw naarstig aan het componeren van liedjes voor hun vierde studioalbum “Dog Ear” dat midden november 2025 op de markt verscheen. Het werd een verzameling van elf songs waarvan er al drie voorafgaand aan de albumrelease als singles werden uitgebracht. Eerst was er gekozen voor de song “I’ll Drive” waarna “Knuckles” met Bonnie Raitt persoonlijk als mede-vocaliste de tweede single werd. Zij zingt op dit album trouwens ook de backing vocals bij het nummer “Half Moon Eyes”.

Het liedje “Knuckles” kunt u in een live-uitvoering op de tweede video met ‘Begonia’ oftewel popartieste Alexa Dirks uit Winnipeg als medezangeres horen. Diezelfde ‘Begonia’ zingt op deze plaat ook nog leadzang mee met de broers mee op de albumafsluitende song “Strange Dear”. De derde single uit “Dog Ear” werd de mooie ballad “Vincent” die we hieronder op de eerste video hebben meegegeven.

Voor de plaatopname die amper vijf dagen heeft geduurd kregen ‘The Bros. Landreth’ in de studio instrumentale support van drummer Roman Clarke, toetsenist op piano en orgel Glenn Patscha en ook co-producer Murray Pulver droeg voor drie nummers zijn steentje bij op akoestische en elektrische gitaar. De songs die ons naast al de reeds vermelde tracks het best hebben bevallen zijn de ballads “Half Of Me”, “Let Me Down Easy” en de albumtitelsong “Dog Ear”.

(valsam)