MARK SEBASTIAN – A TRICK OF THE LIGHT

Artiest info
Website
facebook
Label: Black Sheep Global Recordings
Info: Hemifran

Voor de opname van zijn nieuwste plaat “A Trick Of The Light” trok de Amerikaanse singer-songwriter Mark Sebastian deze keer naar de ‘Pacifica Studios’ in Los Angeles, Californië. Ondanks zijn relatieve onbekendheid bij de meeste muziekliefhebbers is hij toch al een oude rot in het vak. Hij is dan ook vooral gekend omwille van het samen met John Sebastian en Steve Boone componeren van de in 1966 tot wereldhit uitgegroeide song “Summer In The City” van de Canadees-Amerikaanse folkrockformatie ’The Lovin’ Spoonful’, de groep waarvan zijn broer John de oprichter en frontman was.

Mark Sebastian maakte nooit deel uit van die groep maar wou eerder als soloartiest opereren in de blues- en folkscène. Hij trok daarvoor naar Engeland en Italië waar hij samenwerkte met lokale componisten. Na zijn terugkeer naar New York raakte hij in contact met ‘Beach Boy’ Brian Wilson en songschrijver-producer Van Dyke Parks, de man achter de sixties-groep ‘The Mothers Of Invention’. In de voorbije decennia bracht hij in 2001 zijn eerste soloplaat “Bleecker Street” uit, gevolgd door het in 2008 verschenen album “The Real Story”.

Vele jaren later komt daar nu een nieuw vervolg op met de plaat “A Trick Of The Light” die we hier wat nader onder de loep zullen nemen. Hij is teruggekeerd naar de Amerikaanse westkust waar hij dus in Los Angeles aan de negen nummers op deze plaat heeft gewerkt. Voor de opname kon hij een beroep doen op lokale muzikanten zoals drummer James Gadson en bassist Bob Glaub. Verder zijn er pianist Don Randi en organist Bill Payne van sixties rockgroep ‘Little Feat’ die beiden meespelen op het nummer “Riverrun” en speelt leadgitarist Johnnie Lee Schell mee op het nummer “You Made A Monkey Outta Me”.

Voor de backing vocals bij enkele songs tekenden Leah Kunkel en Billy Nicholls zoals te horen in de openingstrack “A Voice In The Forest” die u op de eerste toegevoegde audiovideo kunt beluisteren. In de twee nummers “Beneath The Sheets” en “Hard-Hearted” waarin blazers opduiken werden deze instrumenten bespeeld door Mark Pender en Joe Sublett. De albumafsluitende funky song “Get Up And Move” is een oudere opgefriste cassetteopname die Mark Sebastian heeft gezongen en die destijds volledig werd ingespeeld door de in 2018 overleden multi-instrumentalist Wah Wah Watson en bassist Freddie Washington. Voor de albumtiteltrack “A Trick Of The Light” (zie 2e video) maakte de reeds eerder aangehaalde nu 82-jarige Van Dyke Parks de bijpassende strijkersarrangementen.

Ondanks het gegeven dat dit nieuwe album zeventien jaar na zijn laatste plaat op de markt komt blijft de typische sixties- en seventiessound die Mark Sebastian destijds heeft helpen mee creëren nog altijd heel actueel en aanstekelijk om te horen. Daarmee is deze release van zijn plaat “A Trick Of The Light” anno 2025 dan ook meer dan voldoende gejustificeerd.

(valsam)
“The first solo record ‘Bleecker Street’ of the American singer-songwriter Mark Sebastian dates back to 2001 and was then followed in 2008 by the album ‘The Real Story’. Thereafter it took 17 years to come up with a new record being ‘A Trick Of The Light’. It contains nine of his compositions which still have that typical sixties and seventies vibe.“ – www.rootstime.be

 

 

10 CD's te winnen!

Wil je daar kans op maken, dan mail je ons gewoon even:
je naam, je adres en de vermel
ding: MARK SEBASTIAN
Binnen een aantal weken wordt uit alle inzendingen de gelukkigen getrokken.
Wij hopen dat u massaal Rootstime - hier - zult mailen
De winnaars worden per mail verwittigd.